От малки ни се повтаря, че плодовете са полезни и трябва да се консумират всеки ден. Те са богати на фруктоза и фибри и са прекрасен заместник на бялата захар. Когато ни се прииска нещо опаковано като вафла или шоколад, е добре да знаем, че бананът е по-сладък, съдържа повече полезни ензими и по-малко калории.
Съсипвате плодовете, ако ги режете по този начин
Ето и най-полезните плодове на света:
Грейпфрутът е един от най-добрите цитруси. Известен с поддържането на ниски инсулинови нива, което е добър помощник в повечето диети.
Манго
Нискокиселинен плод, богат на фибри, който действа благоприятно на стомаха. С меката си и сладка консистенция е прекрасен за смутита.
Нар
Този източен плод е доста киселинен, но е известен със силното си антибактериално действие. Сок от нар действа превантивно на стомаха от бактерии като Х.Пилори.
Боровинки
Мощен антиоксидант, който действа противовъзпалително и подпомага стомашната флора и пикочните пътища. Класифицират се в категорията на суперхраните.
Ананас
Богат на витамин С. Действа избелващо за зъбите и помага при проблеми с очите.
Ягоди
Влияят върху нивата на кръвната захар и регулират хронични болести.
Банани
Те са богати на калии и пектин. Действат добре на чревната система, набавят витамини и енергия. Кората им е изключително полезна. Във веган рецептите се използва като заместител на бекона.
Череши за сън
Череши в комбинация с магнезий преди сън осигурява –добре обработено количество мелатонин и поддържа нива на дълбок сън през цялата нощ.
Маслини
Съдържат множество полезни мазнини, спомагат ставите, сухожилията и намалят риска от остеопороза.
Крушата – плодът на 2022 година
Авокадо
Най-полезният плод, ако искаме да си набавим мазнини. Регулира хормоните и подобрява общия изглед на кожата.
Плодовете са незаменим източник на витамини, минерали и полезни ензими, без които тялото ни не може да функционира правилно. Важно е да знаем полезните им свойства в различни ситуации, за да ги използваме като лек за организма.
Също така трябва да внимаваме с комбинацията им протеини и лактоза, защо повечето подобни комбинации затрудняват тяхното усвояване и предизвикват нежелани ферментации.