Не сте и предполагали колко опасни неща могат да се помещават във вашата кухня. Може би ги ползвате ежедневно и ги смятате за безобидни. Вижте обаче от кое трябва да се пазите и защо.
Още: 5 подаръка, които да подарите за Нова година 2025 - привличат щастие и късмет
Още: Лекар: Чесън - вдига или сваля кръвна захар и подходящ ли е при диабет
Гъби за миене на съдове – гъбата, с която миете съдовете, трябва да се сменя често, защото тя обира всички мръсотии от тях и се превръща в среда за развитие на бактерии. От време на време може да я накисвате в белина или да я слагате мокра в микровълновата за няколко секунди.
Газов котлон – той наистина може да бъде много опасен. Винаги проверявайте дали сте изключили котлона преди да излезете. Внимавайте и при пускането му.
Пластмасови кутии за съхранение – пластмасата е много вредна и съдържа химикали, които могат да влошат вашето здраве. Когато съхранявате храна в такива кутии, тези вещества проникват в нея, а после и във вашия организъм. Изберете стъклени или други кутии за съхранение, ако се нуждаете от такива.
Още: Знаете ли какъв е нормалният пулс по време на сън?
Още: Пречат ли пердетата на оптималната работа на радиатора?
Съдове с незалепващо покритие – не стават токсични, когато покритието им се обели. Освен това имат и изпарения, които са опасни за здравето. По-добре се доверете на класическите съдове за готвене.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Знаете ли кой е "измислил" Дядо Коледа?
Още: 23 декември - какъв църковен празник е утре, традиции и обичаи
Мивка – ако не я почиствате редовно и често в нея се събират остатъци от храна, това създава предпоставка за развитие на микроби, които могат да бъдат сериозен проблем. Ето защо, не трябва да си позволявате да не поддържате мивката чиста.
Унищожител на боклук – ако имате такъв под мивката, пазете ръцете си далеч от него. Дори без да искате да сте изхвърлили нещо, което не е било предназначено за там, уверете се, че е изключен преди да се опитате да го извадите.
Ножове – поддържайте ножове винаги остри, защото в противен случай в опита си да нарежете някакъв продукт, острието може да попадне върху ръката ви при по-силен натиск. За да се справяте бързо и лесно с рязане, ножовете трябва да са остри.
Още: Топ 5 на най-вкусните сортове картофи
Още: Лекар: В коя седмица започва да се чува пулсът на бебето?
Освежител за въздух – трябва да внимавате какъв уред си купувате, защото някои са пълни с химикали, които вместо да ви помогнат, могат единствено да ви навредят. Освен това е добре да ги използвате с мярка, не непрекъснато.
Кухненски кърпи – те се ползват непрекъснато и затова също трябва да се сменят често. Това ги прави идеални за развитие на микроби. Сменяйте често кърпите, защото там забърсвате ръцете си след като са измити. Едва ли искате те да стават по-мръсни след това.
Месомелачка – пазете пръстите си при ползване на уреда, защото е много мощен. Ако към него има приспособление за предпазване, използвайте го винаги по предназначение, за да намалите шанса от опасност за вас.