Август е сезонът на дините. Уличните сергии предлагат естествено плодове за всеки вкус, повечето чакат да има избор от дини и пъпеши, които обожават и деца, и възрастни. В същото време динята не е толкова проста, колкото може да изглежда. Ето най-популярните митове за дините, някои от които изобщо не са измислица. Внимавайте при избора!
Още: Най - зловещите пророчества на Едгар Кейси: Голяма част от Европа ще се промени само за един миг
Още: Не я изхвърляйте: 7 неща, които стара ви четка за зъби ще почистите перфектно
Мит 1. Августовските дини са най-добрите.
Това изобщо не е мит. Всеизвестен факт е, че динята зрее най-малко три месеца, въпреки че днес са разработени сортове, които узряват малко по-бързо. Ето защо, можете да намерите дини на рафтовете още през юни, ако производителите на пъпеши са загрижени за ранното засаждане. Но ранните дини изобщо няма да бъдат толкова сладки и големи, колкото августовските. Експерт съветва да бъдете търпеливи и все пак да изчакате до края на лятото с дините, за да избегнете разочарование.
Диня или пъпеш - кой плод е по-полезен
Още: 5 сънища, които предупреждават за опасност в реалния живот
Още: 3 зодии, които могат значително да увеличат парите си след 19 април 2025
Мит 2. Семките на динята са опасни
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Само ЕДНА зодия ще победи демоните си този април
Още: Ръцете долу! Ще охраняват статуя, за да НЕ пипат гърдите ѝ
Тук има известна истина. Всъщност, семената на динята съдържат много витамини и полезни вещества за нашето тяло, но не трябва да се увличате. Тъй като във всеки резен има доста семки, лесно можете да напълните стомаха си с тях, а те са много трудни за смилане. Може да се наложи да потърсите помощта на лекар, така че е по-добре да не рискувате здравето си и да изчистите семките, особено ако давате диня на деца.
Мит 3. Дините са забранени за бременни жени
Ако не сте алергични към диня, може да не се придържате към това правило, но все пак е по-добре да се консултирате с вашия лекар. Пулпът от диня съдържа фолиева киселина, която е необходима за правилното формиране на плода. Динята също е богата на желязо и витамини от група В. Също така не трябва да се страхувате от отоци - ако преди това не сте имали проблеми с метаболитните процеси и движението на лимфата, динята едва ли ще доведе до задържане на течности.
Още: Кога се появяват болки в корените на косата?
Още: В кои райони на България се отглежда памук?
Статията има само информативна цел и не е препоръка или заместител на консултацията със специалист.