Понякога всеки един от нас го обземат тревожни мисли. Те са като червейче, което човърка в мозъка ни и не ни оставя намира... Това, което мислим, оказва влияние върху това, което ни се случва. Привличаме негативното, което никой не би искал да преобладава в живота му!
Още: Знаете ли какъв е нормалният пулс по време на сън?
Още: Лекар: Чесън - вдига или сваля кръвна захар и подходящ ли е при диабет
Не можем да спрем абсолютно всяка неприятна или тревожна мисъл, но може да ограничим излишните мрачни монолози, които от време на време засмукват всеки във водовъртежа си.
Робин Шарма, който се занимава професионално с личностното развитие на човека и мотивaцията му, предлага решение на този проблем, което нарича "методa на ластика".
Нужен ви е просто един ластик, за по-суетните може и с мънисто, което да наподобява гривничка. Носете този ластик на на китката си. Техниката се състои в следното: когато усетите, че започвате да потъвате в отрицателни мисли, да ви обзема паника и притеснение, опъвате ластика и го пускате, така че са усетите болка.
Още: Пречат ли пердетата на оптималната работа на радиатора?
Още: Знаете ли кой е "измислил" Дядо Коледа?
В един момент ще видите как ще внимавате повече какво си мислите, тъй като подсъзнателно ще свързвате негативните мисли с болката. Мозъкът свиква да избягва болката и нежеланите мисли постепенно се разреждат. Никой не обича болката, нали така?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 23 декември - какъв църковен празник е утре, традиции и обичаи
Грижете се за себе си и за мислите си, защото ако не контролираме мислите си, те започват да контролират нас...