Меките кожени якета са нещо като „евъргрийна” на модата. Можете да притежавате едно над 10 години и то да изглежда все така актуално. Но как се чисти? Разбира се, никой не би ви препоръчал ръчно пране или пералня, но има някои тактики, които можете да използвате у дома, за да запазите инвестицията си възможно най-дълго.
Колкото и да искате да предпазите любимото си кожено яке от външните фактори, съветваме ви да избягвате водоотблъскващите препарати от магазина. Формулировките често са толкова силни, че е невъзможно да проникнете през тази бариера, за да почистите дрехата - проблем, който е особено разочароващ, когато разлеете кафе, например. Това не означава, че не можете да добавите защитен слой към любимото си яке, просто трябва да го направи професионалист.
ДИЗАЙНЕРИ СЪЗДАВАТ "УСТОЙЧИВИ НА БОЛЕСТИ" ЯКЕТА
Какво трябва да направите, ако ви навали дъжд, а сте с любимата връхна дреха? При никакви условия не поставяйте в сушилнята. Топлината ще изгори кожата, а най-доброто нещо, което можете да направите, е просто да го оставите да изсъхне на въздух върху стабилна закачка, по възможност не метална.
Още: Сретение Господне 2025 - кога се пада, традиции и обичаи
Още: Стихотворение на деня, 2 февруари, от Христо Смирненски
Как се чисти кожено яке?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Сретение Господне: Какво се прави по традиция на този ден?
Още: Молитвите на Сретение Господне, които пазят от зло и сбъдват желания
Бебешките кърпички са магия и могат да ви спасят в много спешни случаи. Точно те са най-безопасният начин за отстраняване на малки петна по кожата и цялостно освежаване. Повечето кърпички съдържат малко ланолиново масло, което е овлажняващо средство. Важно е да бъдете нежни и да не прибягвате до пране.
Съхранявайте тези дрехи в дишащи торби на хладно и сухо място. Те са важни, защото ако съхранявате в пластмасови пликове, има реален шанс да окислите якето и то да промени цвета си или да стане на петна.