Когато става въпрос за посуда, всички домакини предпочитат да инвестират в качествена такава за по дълъг експлоатационен период и качество при употреба. И тук веднага се сещаме за тиганите с незалепващо покритие. Да, истина е, че те не изискват специални методи за почистване, но ако искаме да избегнем честата им смяна, трябва да знаем как да ги поддържаме правилно. Има някои изпитани методи и хитринки, които можете да приложите, ако прочетете следващите редове.
Още: Нумерологична прогноза за 26 април 2025 според датата на раждане
Още: 26 април: Какъв църковен празник е утре, какво трябва и не трябва да се прави
Как да почистваме правилно тиганите си
Естествено, първо трябва да си набавим измивни продукти като веро или сапун. За този метод са ви нужни още четка или почистваща гъба, растително масло, кухненска хартия и по желание, сода за хляб.
Ето последователността, в която се осъществява почистването:
Още: Светла събота 2025: Традиции, обичаи и забрани на празника
Още: Научна теория: На всеки 7 години, животът ни се променя кардинално
· трябва да сме сигурни, че тиганът вече не е горещ преди да започнем измиването;
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Едно ухапване с последствия за цял живот: Вижте как да се предпазите от кърлежите
Още: Какво се случва с тялото, когато правите едно просто нещо всеки ден
· поставете верото или сапуна на гъбата/четката и започнете да изтърквате съда с кръгови движения. Важно е измивният препарат и гъбата да са нежни, за да не повредят повърхността на тигана;
· почистете добре както от вътрешната страна, така и от външната;
· изплакнете и оставете съда да изсъхне.
Още: Защитете балкона си от птиците, които унищожават цветята
Още: Томина неделя 2025: Кога се пада, традиции и обичаи
Питате се за какво ни е нужно растителното масло в случая?
След като сте измили и подсушили тигана, вземете една чаена лъжичка от маслото и разтрийте по повърхността на тигана, излишното избършете с кухненската хартия. С този малък трик караме съдовете ни да заблестят и ги поддържаме като нови. Но резултат има само когато тиганът ви не е прекалено надраскан. В такъв случай най-добре е да си закупите нов и да полагате нужните грижи за него. Друг малък трик за опазването от надраскване е да поставяте между по-масивните съдове кърпи или салфетки, които да попречат на триенето между тях.
Ако след почистването на съда все още има петна по повърхността, то е време да се намеси хлебната сода. Поръсваме малко сода върху зоната на непочистения участък и добавяме вода до получаването на хомогенна смес. След това използваме същата мека гъба за изтъркването на петното, но трябва да внимаваме, за да не повредим покритието. Следва изплакване и подсушаване.
Следвайте тези съвети и трикове, ако искате съдовете ви да са като нови дори след години употреба. Няма нищо по-приятно от това да готвим любимите си ястия в качествени съдове. Инвестицията си залужава, но тя не е достатъчна, за да се гарантира продължителността на използване на даден съд. Ние също трябва да положим нужните усилия. Освен качествена посуда, избирайте и качествени измивни продукти, за да не се получи нежелан ефект.