Сигурни си мислите “това няма да ми се случи”, но рано или късно влизате в кризата на средната възраст. За щастие не сте сами. Ето няколко признака, които ще ви помогнат да разберете дали сте навлезли в тази криза и как да се справите:
Още: Знаете ли какъв е нормалният пулс по време на сън?
Още: Лекар: Чесън - вдига или сваля кръвна захар и подходящ ли е при диабет
1. Апатични сте.
Нищо не може да ви развълнува и нищо не ви се струва интересно. Опитайте да си отговорите кое е важно за вас в живота, движете се напред, оставете миналото назад. Задайте си въпроса “Какво мога да направя днес”
2. Страхувате се да станете от леглото.
Ако започнете да си задавате въпроси защо стигнахте дотук, ако нямате желание да станете сутрин от леглото, това е сигурен знак, че имате спешна нужда от промяна. В такива моменти много хора правят странни импулсивни неща като покупка на нова кола например, което за кратко ви носи удовлетворение, но със сигурност не е решение. Време е да се развивате и учите.
3. Знаете на теория, но не действате.
Ако се чудите каква стъпка да предприемете, за да подобрите личния си и професионален живот, но не смеете да направите нищо, време е да промените поведението си. Говорете с приятели, уважаван ментор. Имате нужда някой да ви “побутне”, за да съберете смелост и действате.
Още: Пречат ли пердетата на оптималната работа на радиатора?
Още: Знаете ли кой е "измислил" Дядо Коледа?
4. Живеете на “автопилот”.
Хващате ли се, че живеете на “автопилот”. Не се отчайвайте. Забавете темпото, преоценете желанията си и ще промените курса на движение.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: 23 декември - какъв църковен празник е утре, традиции и обичаи
5. Изгубихте целите си.
Имате усещането, че нямате цел в живота си, а само ежедневни задачи, които преследвате.
6. Плановете ви не действат.
Сигурен знак, че влизате в кризата на средната възраст е, че плановете ви вече не действат. Всичко, което сте постигнали, работа, нормална рутина, сега ви изглежда задушаващо. Когато това се случи, бъдете добри със себе си. Позволете си да направите промени и да помислите кое е най-добро за вас в този етап от живота ви.
7. Правите големи промени, които не са във ваш стил.
Усещате се в капан, искате да промените нещо и се хвърляте в неочаквани решения. Променяте стила си на много по-младежки от вашия, искате да скачате с бънджи… Не винаги това е лошо. Но, помислете, тези промени удовлетворяват ли ви наистина.
Още: Лекар: В коя седмица започва да се чува пулсът на бебето?
Още: Каква е разликата между пчелен прашец и прополис
8. Завиждате на другите.
Мислите ли все по-често за успехите на другите, какво имат, какво са постигнали. Сравнявате ли се с тях? Струва ли ви се, че вие нещо сте изпуснали по пътя. Помнете: хората са различни, имат различна история, различен път, други цели. Мислете за своя път, своите цели и не се сравнявайте.
9. Искате да избягате от “успеха” си.
Осъзнавате, че животът е кратък, а бъдещето несигурно. Искате да избягате от успехите, които сте постигнали и да следвата някаква страст от мечтите си. Иска ви се да се захванете със странно хоби, да се занимавате с благотворителност или дори да отидете и работите в чужбина.
10. Всичко ви се струва еднообразно.
Стигаме до точка в живота си, когато всичко ни е познато и хората разчитат на нас именно заради това, че знаем какво правим. Защо криза тогава? Защото ни липсва страст.
11. Успешни сте, но не и удовлетворени.
Работите успешно, но не сте удовлетворени. Претеглете способностите и желанията си. Кажете си “Това ли искам всъщност?”. Ако не сте удовлетворени, време е за промяна. Помислете в какво всъщност сте най-добри. Тогава, независимо от възрастта, започнете отначало.
12. Играете не за да спечелите, а да не загубите.
Това е знак, че взимате решения на база страх, а не увереност. Върнете се назад. Поемайте по-големи, премерени рискове. Вече не се чувствате млади, страхувате се, че нямате време, но трябва да знаете, че сте много по-опитни от преди и по-мъдри. Играйте, за да спечелите.