Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Бадемово брашно - напоследък нашумя, но полезно ли е?

22 ноември 2021, 15:10 часа

Ако някога приготвянето на брашнени ястия трябваше да се ограничава до пшенично или ръжено брашно, днес можем да открием голямо разнообразие от тях. Обичайният подход към брашното се променя коренно – за да се постигне качество, все повече внимание се обръща на хранителната стойност на продукта.

Напоследък много нашумяха брашната от различни ядки: брашно от кокос, бадеми, кашу, лешници и други ядки. С особена популярност с отличава бадемовото брашно. Това е един наистина чудесен избор, защото консумацията му помага за доста неща. Но в никакъв случай не трябва да го ползвате, ако сте алергични към ядки!

Бадемовото брашно често се употребява при производството на неварени десерти. Отличава се от другите видове брашно по вкусовите си свойства, със значително по-висока масленост е, има ниско съдържание на въглехидрати, нисък гликемичен индекс и е едно от най-калоричните брашна.

Бадемите са вид ядки, които растат на бадемово дърво, което обикновено се отглежда в Средиземноморието, Съединените щати, Австралия и Китай, но идва от регион, наречен Близкия изток (Иран, Саудитска Арабия и др.), където все още расте естествено. Бадемът е провъзгласен за ​​краля на ядките. Считат се за най-полезните ядки за човешкото тяло поради високото си съдържание на важни хранителни вещества. Бадемите могат да се консумират пресни или да се използват за готвене, идеални са за сладкиши, салати, както и различни ястия от месо, птици и риба. Това е не само здравословна, но и вкусна храна.

Бадемите се използват и за направата на някои продукти, които също са полезни за нашето здраве и красота:

Бадемово масло

Бадемово мляко

Бадемов хранителен крем

Ползите за здравето на бадемите

Бадемите са богати на витамини, минерали, диетични фибри и растителни протеини. След като изядем 30 грама бадеми, получаваме 1/8 от протеина, от който се нуждаем. Има няколко причини, поради които трябва да започнете да ядете бадеми всеки ден:

Намаляват риска от инфаркт и други сърдечни заболявания;

Намаляват лошия холестерол;

Предпазват артериалните стени от увреждане;

Подпомагат поддържането на здрави зъби и кости;

Намаляват кръвната захар;

Подпомагат добрата мозъчна функция;

Подхранват нервната система;

Подпомагат храносмилателната система;

Предпазват от запек;

Алкализират тялото;

Помагат за отслабване (и напълняване, ако е необходимо);

Поддържат здрава кожа;

Помагат при проблеми с косата.

 

Анита Найденова
Анита Найденова Отговорен редактор
Новините днес