Холандските власти арестуваха яхтата, построена за покойния основател на Apple, по молба на нейния дизайнер Филип Старк, който твърди, че възложителите му дължат три милиона евро, съобщава БГНЕС.
Още: Как да разберете дали детето ви е "кристално" - каква е характеристиката и мисията им
Още: Психолог: Защо се самосаботираме - скрит страх от собствения ни успех
Яхтата "Венера", чиято цена е сто милиона евро, беше проектирана съвместно от Джобс и Старк. Тя е дълга 80 метра, нейният корпус е изработен от алуминий, а илюминаторите от стъкло, което Apple е използвал за своите продукти.
Адвокатът, представляващ компанията на Старк Ubik, заяви, че дизайнерът е трябвало да получи девет милиона евро за яхтата, но до момента е получил само две трети от тази сума. Той добави, че плавателният съд е арестуван на пристанището в Амстердам и ще остане там, докато не бъде платен предполагаемия дълг. Адвокатите на семейство Джобс не коментират засега ситуацията.
Редактор: Надежда Иванова
Още: 12 важни урока, които научавате, когато някой ви разочарова
Още: Учителят Дънов: Когато дойде котка у един дом, този дом прогресира