Задържаха мъжа, издирван в разследването на смъртта на мигрантите край Локорско

19 февруари 2023, 16:17 часа • 6877 | прочитания

Издирваният с Европейска заповед за арест за смъртта на 18 мигранти в камиона - ковчег Валентин Христов е задържан в Гърция, съобщи БНТ. От прокуратурата потвърдиха информацията.

Още: МВР знае за скандалния случай с чатовете в ГДБОП

Още: Захари Карабашлиев постави прокуратурата натясно за смъртта на майката на разследван български европрокурор

По източници на националната телевизия, Христов е задържан близо до границата между Турция и Гърция, по пътя между Александруполис и граничния пункт "Капитан Петко войвода". По информация на БНТ той лично се е свързал с окръжния прокурор на Бургас, като е попитал къде и как да се предаде, след като е разбрал от медиите, че е издирван.

Пред националната телевизия Христов заявил, че познава сочения за ръководител на групата за трафик на мигранти Виктор Кузмов, но не знае той да се е занимавал с подобна дейност. "Да, познавам го. Не е тайна, че се познаваме. Големи приятели сме. Познавам го повече от 10 години“, казва Христов, но категорично отрича да свързан с трагичния случай или да е участвал в трафик на мигранти.

Ето как изглежда камионът ковчег на мигрантите край Локорско отвътре (СНИМКИ)

Още: Нает като “муле“: Младеж спаси баба от ало измамници

Още: 58 шева след нападение с макетно ножче: Затвор за мъжа, обезобразил жена си

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес