Задържаха мъж, отвлякъл и блудствал с малолетно момиченце в Добрич

06 август 2022, 14:39 часа • 4028 | прочитания

От районна прокуратура - Добрич съобщиха, че 40-годишен мъж с инициали С.М. е привлечен към наказателна отговорност за блудство с дете. Мъжът е задържан за срок до 72 часа, за да бъде доведен в съда за определяне на мярката му за неотклонение.

Още: Заловиха обвинените за убийството на Мариян от Кула в Чехия

Още: ВСС с изтекъл мандат ще търси шеф на ключовата Софийска градска прокуратура

Пострадалото момиченце бе обявено на 3 август за изчезнало и оттогава се издирваше. То изчезнало от централната част на Добрич, където било заедно с двете си сестри. Трите деца били сами, тъй като майка им, която ги отглеждала сама, работела в курорта Албена и в същия ден била на смяна.

Децата често просели. Задържаният мъж се възползвал от това, че детето му поискало пари и му предложил да му купи сладолед. След това отвел момиченцето в село Плачи дол, където живеел. Около 16:00 часа го оставил в постройката, в която живеел, и го заключил.

Мъжът е разкрит благодарение на записи от охранителни камери.

Още: Чула "непознат мъжки глас" и въпреки това се излъгала: Възрастна жена даде спестяванията си на измамник

Още: Хванаха мъж, рязал безразборно автомобилни гуми в Пловдив

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елена Страхилова
Елена Страхилова Отговорен редактор
Новините днес