Прокурорската колегия на ВСС изпрати на етичната и на дисциплинарната комисия към колегията сигнала на Борислав Сарафов за това, че Иван Гешев е записал свой разговор с Йордан Стоев.
Още: "Бавносъдието" постави нов рекорд: Дело за 100 лева се точи 14 години
Още: Сарафов поиска главата на високопоставен окръжен прокурор
Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет прие да обсъди сигнала на директора на Националната следствена служба Борислав Сарафов до ВСС срещу главния прокурор Иван Гешев.
ОЩЕ: Прокурорската колегия към ВСС разглежда сигнала на Сарафов срещу Гешев
Вчера стана известно, че в сигнала се съдържат обстоятелства за нарушение на Конституцията от страна на Иван Гешев. Сарафов твърди, че е нарушен текстът, който посочва, че никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.
Още: Скрити в дървени стълби: Хванаха контрабандни цигари
Още: Родила сама, без лекари, в леглото: Родилка ще съди болница
Прокурорът и член на ВСС Калина Чапкънова поиска до бъде включена допълнителна точка в дневния ред на Прокурорската колегия към ВСС и да бъде разгледан сигналът на Сарафов срещу Гешев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: “Магнитски“ няма да им се размине: Експерт за санкциите срещу Пеевски и Горанов
Още: Само за месец: Четирицифрено число задържани за наркотици
Преди това Иван Гешев откри заседанието на прокурорската колегия с думите, че има 18 точки, от които 6 са постъпили за включване като допълнителни точки в дневния ред.