Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Ще бъде ли гл. комисар Христо Терзийски новият вътрешен министър?

16 юли 2020, 09:40 часа • 15522 прочитания

Вчера изненадващо премиерът Борисов поиска оставките на трима ключови за кабинета министри - на вътрешните работи Младен Маринов, на икономиката Емил Димитров и на финансите Владислав Горанов. Очаква се те да станат факт. Още повече в момента върви Коалиционен съвет, на който се обсъжда извънредната ситуация в страната.

Още: Вътрешният министър разпореди спешни мерки за задържане на отговорните за погрома срещу сградата на ЕК

Още: Десет полицаи са пострадали на протеста на "Възраждане", има задържани

Премиерът поиска и ще получи оставките на министрите Горанов, Маринов и Караниколов

Кой ще замести вътрешния министър в този важен за политическата ситуация момент в България? Може би отговорът дойде от участието на главен комисар Христо Терзийски, директор на Главна дирекция "Национална полиция" в БНТ. Ето как той коментира оставката на Младен Маринов.

"Оставката на министъра като политически ръководител на министерството не мога да коментирам, но мога да коментирам полицая и човека Младен Маринов", каза гл. комисар Христо Терзийски.

Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София

Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“

И поясни, че работят заедно повече от 20 години. "10 години сме били на едно и също ниво. работили сме по различни направления на дейност - той по охранителна, аз по криминална. А следващите 10 години два пъти аз съм му бил началник, след това 2 пъти той ми е бил началник. Това е професионалист, полицейски ръководител, който е с изключителен авторитет във всички структури на МВР. Изключително адекватен, подготвен и подготвен. и Аз го уважавам абсолютно като колега и като човек.", каза той.

Оценка не мога да дам на който и да е министър, но това е министър, с който най-лесно се работеше, защото е човек, който е бил вътре в системата, израснал е от най-ниското ниво, стигнал е до най-високата длъжност - главен секретар. ", отбеляза той.

Сега ще смените ли пак ролите, попита водещата Христина Христова, вие да станете министър бихте ли се нагърбили: "Не, не. Говорим, че той е бил главен секретар, аз съм му бил директор, после аз съм бил директор на Главна дирекция "Национална полиция", той е бил директор на СДВР. Аз съм бил зам.-директор на СДВР, той е бил началник на отдел "Охранителна". Протестите 2013г. сме били рамо до рамо. При по-важни футболни срещи също."

Защо отричате възможността вие да заемете поста сега: "Не, просто не стои този въпрос пред мен като въпрос. Просто искаме и протестите и криминогенната обстановка да върви по начин, най-добър за обществото."

Още: Откриха над 10 000 флакона с райски газ в склад край Чепинци (СНИМКИ)

Още: Съд потвърди доживотните присъди на Орлин и Пламен Владимирови за убийството на Евгения

В Росенец не допуснахме нарушаване на обществения ред или да пострада гражданин или полицай - това беше важното за мен, отбеляза Терзийски, който е присъствал на място на протеста.

"Това е винаги нашата цел, както и на протестите в София", подчерта той.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Любов Павлова
Любов Павлова Отговорен редактор
Новините днес