За участие в телефонни измами криминалисти от Районното управление на полицията в Шабла задържаха 44-годишен мъж. Установено е, че той се свързал по обява в интернет с непознат, който го наел да транспортира пратки до Румъния срещу 500 лева за курс. Задържаният е познат на МВР, предава Нова телевизия.
Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София
Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“
Още: Двойно увеличение на телефонните измами отчита полицията
„Мулето“ получило обаждане на 8 октомври, че трябва да вземе пратка от Шабла и да я занесе на адрес в северната ни съседка. Направен бил опит три възрастни жени от Шабла да бъдат заблудени под предлог, че трябва да дадат ценности и пари на полицията, за да могат органите на реда да заловят опасни престъпници.
Още: Ало измамник открадна 40 000 лева от възрастна жена
Още: Арестуваха училищен директор за 10 евро подкуп
Още: Кола блъсна линейка в София, пострадал е лекар (СНИМКА)
Нито една от телефонните измами не е била довършена. Възрастните жени незабавно са се свързали със свои близки и полицейски служители, като по този начин престъплението било осуетено.
Още: Жена от Костенец даде 5000 лева на ало измамници
Още: Откриха над 10 000 флакона с райски газ в склад край Чепинци (СНИМКИ)
Още: Съд потвърди доживотните присъди на Орлин и Пламен Владимирови за убийството на Евгения