Голямо количество канабис и 2 наркооранжерии са разкрити при специализирана полицейска операция в Гоце Делчев, предава БНР. До момента са задържани шест лица и са извършени претърсвания в 11 обекта.
Още: Съдът го защитава, МВР се готви да го депортира: Нов епизод в историята на саудитски бежанец
Още: "Добре, че децата са във ваканция": Кола се преобърна между две училища в София (СНИМКИ)
Акцията обхваща територията на три общини - Гоце Делчев, Хаджидимово и Гърмен.
Наркооранжерията е разкрита в частен дом в Гоце Делчев, обитаван от 39 годишен мъж. Конфискувани са над 13 килограма зелен канабис и съцветия и около 63 грама суха дрога. В друг частен имот в града е открит 1 килограм канабис и са иззети различни по вид и калибър незаконно държани боеприпаси. Намерени са и сериозни парични суми.
Мобилни апарати, SIM карти и документи за леки автомобили са открити в дома на 37 годишен мъж от Гоце Делчев. Проверени са и двете къщи за гости в село Тешево, стопанисвани от него, където е открит над един килограм сух канабис.
Още: Няма да бъде съдена: Майката, убила децата си във Вакарел, не е разбирала какво прави
По време на специализираната операция е разкрита и наркооранжерия с модерно оборудване в бивша селскостопанска сграда в Гърмен. При претърсванията са установени SIM карти, мобилни устройства, везни за дозиране на наркотици, както и лаптопи с компютърни конфигурации и флаш памет.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В апартамент в Перник: Арест за жена, поставяла незаконно ботулинов токсин
Още: Екшън в българско село: Мъж стреля с пушка по свой враг
На шестимата арестувани е наложена мярка „задържане“ за срок от 24 часа.