Прокуратурата поиска ВКС да върне за ново разглеждане делото за смъртта на 7-годишната Моника

15 февруари 2023, 12:15 часа • 1003 | прочитания

Прокуратурата поиска от Върховния касационен съд (ВКС) да върне за ново разглеждане делото за смъртта на 7-годишната Моника от пазарджишкото село Братаница.

Още: Съдът го защитава, МВР се готви да го депортира: Нов епизод в историята на саудитски бежанец

Още: "Добре, че децата са във ваканция": Кола се преобърна между две училища в София (СНИМКИ)

Детето загина през 2021-ва, след като беше ударено на пешеходна пътека от бившия служител на ГДБОП Владимир Панайотов.

Мъжът първо беше осъден на 4 години и 8 месеца затвор, а след това наказанието му беше променено на 3-годишно, условно.

Днес пред съда той поиска присъдата му да бъде потвърдена , а към настояването на прокуратурата за връщане на делото на Пловдивския апелативен съд се присъединиха и родителите на малката Моника.

Още: Няма да бъде съдена: Майката, убила децата си във Вакарел, не е разбирала какво прави

Още: "Ще се отърват от нея": Ако продължи да говори за Пеевски, ще кажат, че Теодора Георгиева е на записите на Пепи Еврото

ОЩЕ: Протест заради условна присъда на полицай, прегазил дете не пешеходна пътека

Адвокат Димитър Марковски коментира пред БНР: "Не може да бъде прегазено и убито едно българско дете и за това нещо да няма ефективно наказание. Целите на закона са свързани с това да се действа превъзпитателно върху всички членове на обществото. Ако се започне да се раздават условни присъди за умъртвяването на пътя на българските деца, това би предизвикало едно чувство на безнаказаност у всички".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес