Осъдиха на първа инстанция на 12 години затвор мъж от Ракитово за убийство

01 ноември 2018, 15:44 часа • 5244 | прочитания

На 12 години затвор бе осъден 57-годишният Ангел Нунев от Ракитово за убийството на пет години по-младия негов съгражданин Атанас Наков. Присъдата бе произнесена днес в Окръжния съд на Смолян.

Още: Пиян шофьор с багаж пропадна в канавка

Още: Купени гласове: Пак броим бюлетини, но в София-област и Стара Загора прокуратурата вече се е уверила как е

Инцидентът между двамата дървосекачи, довел до убийството, станал на 8 август миналата година на връх Свобода над смолянското село Давидково.

Няколко дни по-рано Нунев купил три коня и тръгвайки си към Ракитово на сватба заръчал на Наков да се грижи за животните. Когато се върнал, намерил вързани два от конете, а третият липсвал. Ядосан, че колегата му не е полагал нужните грижи, тръгнал да го търси. Открил го много пиян и спящ. В гнева си започнал да го рита и бие жестоко. Нанасял му удари с юмруци и ритници в продължение на часове. Двама мъже се опитвали да го спрат, но не успявали. Виждайки, че положението на бития става много сериозно, единият се обадил на телефон 112.

Със „Спешна помощ“ Наков бил закаран в Баните в присъствието на Нунев, но пред медиците побойникът нищо не споменал. След няколко часа престой във филиала на „Спешна помощ“ човекът бил освободен. По време на път му прилошало, поискал вода и издъхнал.

Още: Връщат от Чехия заподозрените за убийството на Мариян в Кула

Още: Заловиха обвинените за убийството на Мариян от Кула в Чехия

От този момент досега Ангел е с мярка „задържане под стража“. Присъдата му е за умишлено убийство, извършено по особено жесток и мъчителен за жертвата начин. От 12-те години затвор ще му бъде приспаднат периодът на задържането му.

Мъжът се призна за виновен, а делото бе гледано по съкратеното съдебно следствие. Поради тази причина близките на починалия ще бъдат конституирани отделно като частни обвинители.

Осъденият ще трябва да плати над 7000 лева разноски по делото. Присъдата не е окончателна и подлежи на обжалване.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес