Сигналите за поставени взривни устройства на Летище София, СУ „Св. Климент Охридски“ и Съдебната палата са изпратени от три различни имейла, но с един IP адрес, който е локализиран в страна извън ЕС. Това съобщиха от МВР, които са предприели незабавни действия заедно с ДАНС по установяване на истинността на постъпилите злоумишлени сигнали.
Още: Катастрофа с автомобил на НСО в София
Още: Министърът на правосъдието свиква извънредно Пленума на ВСС - решава се съдбата на Сарафов
Още: 9-годишно подаде фалшив сигнал за бомба в училище
След извършените проверки е констатирано, че сигналите са фалшиви и екипите не са открили съмнителни предмети. От киберексперти на ГДБОП са предприети действия по установяване на подателите на сигналите, предава bTV.
Тази сутрин около 8 часа на електронната поща на Софийския университет бе получен заплашителен имейл за поставено взривно устройство. На място веднага бяха изпратени полицаи.
Още: Повдигнаха обвинение на задържания шеф в СДВР, осигурявал фиктивни адреси на бежанци
Още: Руси Алексиев е новият председател на Софийския градски съд, реши ВСС
Още: След сигналите за бомби: Не са открити съмнителни предмети в училищата в страната
Около 9 часа бе получена информация и за сигнал в Съдебната палата. Имейлът там е изпратен преди този в университета, но служителите са го видели по-късно. Затова и сигналът на телефон 112 е подаден около 9 часа. Съдебната палата също бе проверена и взривно устройство не бе открито.
Още: Пресякоха канал за трафик на мигранти
Още: Промените, спиращи Сарафов за главен прокурор, вече са в сила: Какво следва?