Майката на детето, починало в Русе, е открита с хероин след инцидента. Това става ясно от съобщение на МВР.
Още: МВР знае за скандалния случай с чатовете в ГДБОП
Припомняме, че 3-годишно дете загина при взрив на бойлер в Русе. По първоначална информация то е починало в следствие на изгаряния.
Сигналът за взрив с последвал пожар в блок 305 в русенския квартал "Чародейка" е постъпил около 15:30 часа в сряда.
Към момента на пожара майката не е била в апартамента. 35-годишната жена е била установена от униформените снощи, около 18:00 часа. В нея е открит полиетиленов плик с около 1,1 грама хероин.
Още: Нает като “муле“: Младеж спаси баба от ало измамници
Още: 58 шева след нападение с макетно ножче: Затвор за мъжа, обезобразил жена си
Пристигналият първи на мястото полицейски екип е открил детето в критично състояние. Служителите на реда са занесли буквално на ръце 3-годишното момче в болницата. Опитите на реаниматорите да го спасят обаче са останали неуспешни. Социалните служби в Русе проверяват обстоятелствата около инцидента.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Това дете можеше да е живо!": Диана Русинова иска незабавни оставки в АПИ