Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Лицата, задържани за взрива в Истанбул, са влезли законно у нас, един от тях е чужденец с придобито българско гражданство

19 ноември 2022, 13:50 часа • 4087 прочитания

Лицата, задържани за взрива в Истанбул, са влезли законно у нас. Всички са чужди граждани, като единият чужденец е с българско гражданство, това стана ясно от Софийския градски съд.

Още: Актьорът Димо Алексиев се размина с най-леката мярка за неотклонение

Още: Автобус с украинци катастрофира край Добрич

Образувано е досъдебно производство като от вторник от наша страна активно се комуникира с турската прокуратура.

ОЩЕ: Заподозрените за взрива в Истанбул са арестувани у нас

По делото има 5 обвиняеми лица като ще поискат за 4 от тях да има мярка за неотклонение и задържане под стража от Софийски градски съд. Четирите лица са обвинени в две престъпления - за организирана престъпна група за каналджийство и трафик на хора. А другото престъпление е за подпомагане на терористични действия.

Още: "Секретно": МВР не казва има ли разработка срещу лидера на "БОЕЦ" и журналист от BIRD заради архива на Петьо Еврото

Още: До спирка в София: Кола помете кошче и бордюри, по чудо няма пострадали (СНИМКИ)

За петото лице става ясно, че е жена със здравословни проблеми като за нея ще има по-лека мярка и няма да се задържа под стража.

ОЩЕ: Съдът остави 17 души в ареста във връзка с бомбения атентат в Истанбул

От Софийския градски съд става ясно, че освен с каналджийство, лицата са извършвали контрабанда в целия спектър, допускайки и оръжия.

България е подала молба за правна помощ до няколко държави, но от съда заявиха, че не може да се споделят кои са те, защото това би застрашило национална сигурност на държавите. 

Още: Трагичен инцидент в голям завод в Панагюрище, има загинал

Още: Тежка катастрофа в Русенско взе жертва

От Actualno.com припомняме, че сред арестуваните е и Амран Абдулрами - дясната ръка на издирвания от Интерпол Билал Хасан. Като акцията е проведена при пълна секретност.

От Турция става ясно, че още осем души са били задържани по подозрение за връзка с експлозията в Истанбул, съобщава Анадолската агенция. В съобщението им се казва, че арестите са извършени в рамките на разследването, което извършва републиканската прокуратура в Истанбул. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Михаил Митев
Михаил Митев Отговорен редактор
Новините днес