Задържани са двама служители на софийска колекторска фирма след побой със служители на ямболска фирма за бързи кредити. Инцидентът е станал в Средец, съобщиха от полицията в Бургас.
Още: Пожар в столичен квартал вдигна на крак огнеборците
Още: "Бавносъдието" постави нов рекорд: Дело за 100 лева се точи 14 години
Екипът на софийската фирма е посетил дома на 23-годишен мъж в Средец на улица "Гоце Делчев". 23-годишният мъж дължал неплатена вноска по кредит в размер на 140 лева.
Докато разговаряли с длъжника на същия адрес пристигнали и служители от ямболската фирма, на която 23-годишният мъж също дължал пари. Между служителите на двете колекторски фирми възникнало спречкване.
То прераснало в сбиване, като единият от кредитосъбирачите от софийската фирма произвел два изстрела със законно притежаван пистолет в краката на служителите от ямболската фирма. Пострадали няма.
Още: Сарафов поиска главата на високопоставен окръжен прокурор
Още: Скрити в дървени стълби: Хванаха контрабандни цигари
Задържани са двама служители от софийската колекторска фирма. Оръжието, с което са произведени изстрелите, както и двете гилзи, са иззети. Установени и разпитани са и свидетели на инцидента. По случая е образувано досъдебно производство.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Родила сама, без лекари, в леглото: Родилка ще съди болница
Още: “Магнитски“ няма да им се размине: Експерт за санкциите срещу Пеевски и Горанов