Доживотен затвор постанови Варненският апелативен съд за мъж, признат за виновен за убийството на бившата си съпруга по особено мъчителен начин. Съдът във Варна увеличи наказанието от 18 години лишаване от свобода, определено от съда в Добрич, съобщава БНР.
Още: Десет полицаи са пострадали на протеста на "Възраждане", има задържани
Фаредин А. е признат за виновен в това, че на 28 декември 2021 г. в Тервел умишлено умъртвил бившата си съпруга Аше А. Деянието е извършено по особено мъчителен начин, с особена жестокост и в условията на домашно насилие. Той е осъден да заплати на гражданския ищец сумата от 200 хиляди лв. обезщетение за неимуществени вреди.
Още: Жена е в болница след домашно насилие в Благоевградско
Системен тормоз
Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София
Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“
В хода на делото е установено, че задържаният системно е упражнявал насилие над съпругата и дъщеря си, издадена му е била ограничителна заповед, която той е нарушавал. След развода Фаредин пискал отново да се събере с бившата си съпруга и след неин отказ я нападнал с удари по главата с тежък предмет, причинили тежка черепно-мозъчна травма, довела до смъртта на жената.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Арестуваха училищен директор за 10 евро подкуп
Още: Кола блъсна линейка в София, пострадал е лекар (СНИМКА)
Апелативният съд във Варна е преценил, че присъденото от първата инстанция наказание е сериозно занижено и е нужно да се увеличи на доживотен затвор. Решението подлежи на обжалване пред ВКС.