Директорът на УСБАЛ по онкология и бивш министър на здравеопазването д-р Стефан Константинов се оплака във фейсбук, че четири пъти болницата става обект на обирджия. Според него щетите не са големи, но неприятни.
Още: Загинали и много ранени при тежка катастрофа край Видин
Още: Две жертви на пожари за денонощието
"През последната година УСБАЛО четири пъти се оказа обект на интерес от героя на това видео. Щетите не са големи, но неприятни - разбити брави, повредена дограма и каси на врати, откраднати таблет, дребни суми и лични вещи на персонала", съобщи във фейсбука си Стефан Константинов.
"Особено лошо е, че се случва в болница. Този юнак и компанията му едва ли си дават сметка как с действията си могат да застрашат лечението на десетки наши пациенти, а дори да го правят - вероятно не е тема, която ги вълнува. За съжаление охраняващата фирма не показа особена ефективност, а от полицията след прилежните регистрации нямаме обратна връзка за развитие", пише още Константинов. И прилага към публикацията си видеоклип от кражбата с надеждата някой да познае извършителя.
Още: Много иска, но не може със СРС: Драмите на МВР при издирването на Петьо Еврото
Още: Възстановето е движението на метрото
"Може пък някой да го познае. Ще му направи добро, ако го издаде. Че вниманието, което ни отделя може да му изиграе лоша шега - в онкологична болница ровенето в лаборатории и центрове за лъчелечение далеч не е безопасно за собственото му здраве начинание".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пътник на релсите спря Втора линия на метрото в София
Още: Втори инцидент за деня: Верижна катастрофа блокира "Цариградско шосе"