Черната кутия на падналия в Черно море МиГ-29 вече е отворена, но е с нарушена херметизация.
Още: Загинали и много ранени при тежка катастрофа край Видин
Още: Две жертви на пожари за денонощието
Експертите допълват, че това не е фатално, но трябва да се свържат с производителя в Украйна, което ще отнеме време.
"Да кутията е отворена. Имаме опасения, че участъци от платките в черната кутия са с нарушена херметизация и са с възможни повреди". Това потвърди по Нова телевизия министърът на отбраната Георги Панайотов.
По думите му технологията на изпълнение е много сложна. "Има многослойни платки с така наречения печатен монтаж. Има и скъсан лентови каел, който е специален, а в авиобаза "Граф Игнатиево" няма принципни схеми, за да могат да се проследят тези връзки. Това налага да потърсим производителя. Черната кутия ще бъде предоставена на специализирана лаборатория. Производителят е в Украйна и там ще бъде снета цялата информация за параметрите на полета", посои министърът.
Още: Много иска, но не може със СРС: Драмите на МВР при издирването на Петьо Еврото
Още: Възстановето е движението на метрото
Според него става дума за удължаване на технологичното време за разчитане на данните от черната кутия. Министър Панайотов изрази надежда, че данните ще бъдат извадени изцяло.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Пътник на релсите спря Втора линия на метрото в София
Още: Втори инцидент за деня: Верижна катастрофа блокира "Цариградско шосе"
15 дни след катастрофата, кутията беше извадена от морското дъно и пренесена със самолет от Варна в авиобазата "Граф Игнатиево".
Експертите обаче трябва да проверят дали записите от полета са запазени. Инцидентът, при който загина майор Валентин Терзиев, стана в ранните часове на 9-ти юни.
15 дни след катастрофата, кутията беше извадена от морското дъно и пренесена със самолет от Варна в авиобазата "Граф Игнатиево".
Още: Сред гонка и ударени 4 патрулки: Спипаха автокрадец
Още: Баща преби двете си дъщери, едното дете е в болница
Експертите обаче трябва да проверят дали записите от полета са запазени. Инцидентът, при който загина майор Валентин Терзиев, стана в ранните часове на 9-ти юни.