Бойко Рашков: Установена е самоличността на жената, пътувала в джипа на Семерджиев

06 юли 2022, 18:45 часа • 9962 | прочитания

Установена е жената, за която се предполага, че е била с Георги Семерджиев по време на катастрофата в София вчера, при която загинаха две млади жени. Това стана ясно от думите на министъра на вътрешните работи в оставка Бойко Рашков пред депутатите от парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред. 

Още: Съдът го защитава, МВР се готви да го депортира: Нов епизод в историята на саудитски бежанец

Още: "Добре, че децата са във ваканция": Кола се преобърна между две училища в София (СНИМКИ)

„Информацията, която имам, е от проведената оперативка. Има данни, че е имало съучастник - една жена, която е установена. Главното действащо лице е издирвано, но вече е налице. При разкриването на случая сме напред“, уточни вътрешният министър. По думите му истинското решение не е в повишаването на наказанията, а трябва да се обърне внимание и на своевременното реагиране и профилактиката.

ОЩЕ: Полицията разпространи кадри от задържането на Георги Семерджиев (ВИДЕО)

Още: Няма да бъде съдена: Майката, убила децата си във Вакарел, не е разбирала какво прави

Още: "Ще се отърват от нея": Ако продължи да говори за Пеевски, ще кажат, че Теодора Георгиева е на записите на Пепи Еврото

„Не можем да вървим само по пътя за повишаване на наказанията, защото очевидно това не може да бъде решението. Да, трябва да се вземат по-строги наказателни мерки в подобни случаи. Трябва да се постави и въпроса, докога на такива лица ще се назначава охрана от МВР, защото са защитени лица на прокуратурата и се касае за следствена тайна“, добави Рашков.

„Във всички случаи той ще бъде санкциониран. Не можем да попречим обаче той да излезе от гаража си. Важно е доколко санкцията ще има възпиращ ефект. В НК има санкция за водач, управляващ без свидетелство за управление. С другите номера той ще заблуди първоначално органите на реда, той вероятно е имал определени мотиви. Това трябва да бъде предотвратено“, каза още вътрешният министър. 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес