Бившият министър на отбраната Бойко Ноев коментира атентата срещу главния прокурор Иван Гешев, извършен на 1 май. Той обясни в студиото на bTV, че обществото е станало свидетел на два парада – единият е този на 6 май, а другия е „парадът на срама“. Вторият бил този прокурорите, които бяха изкарани на протест в цялата страна.
Още: Две верижни катастрофи на магистрала "Тракия"
Още: Повдигнаха обвинение за убийството на младия мъж край Несебър
Още: Иван Гешев: Не ме е страх, други трябва да се страхуват
„И аз питам главният прокурор, кой разпореди тази срамна сцена . Питам как те сега се гледа в очите след седем дни безобразие“, попита той.
По думите му ДАНС се е превърнал в икономическа полиция, вместо да се занимава с контраразузнаване.
Още: Задръстване от Горубляне до Орлов мост: Кола се запали на "Цариградско шосе" (ВИДЕО)
Още: Преди Великден: Спипаха агнета без документи
Според него първото нещо, което депутатите трябва да направят е поискат от ръководство предложение как да се подобри работата на службата и да престане да се занимава с прищевките на политиците.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Връщаме в Италия заподозрян за убийството на мафиот и ултрас
Още: Митов отрече да заплашва полицаите от ГДБОП: Пеевски не е бил в МВР (ВИДЕО)
Ноев коментира още и стрелбите в Сърбия. По думите му съседите трябва да опитат да се разоръжат. “Наличието на оръжия е последствие от войните“, посочи той.
Още: Инцидент с кортежа на главния прокурор, избухна бомба пред една от колите