Баневи обжалват пред Апелативния спецсъд мярката си

12 декември 2018, 19:16 часа • 3174 прочитания

Николай и Евгения Баневи обжалват пред Апелативния специализиран съд мярката си за неотклонение. Заседанието ще се проведе на 13 декември, предаде репортер на БГНЕС.

Още: Отвлякоха 18-годишно момиче от бензиностанция край АМ "Струма"

Още: Само един от тийнейджърите, употребявали вредни вещества, остава в болница

Николай и Евгения Баневи са в ареста с мерки за неотклонение "задържане под стража". Двамата бяха предадени от френските власти на разследващия екип от Специализираната прокуратура на 6 декември. Наказателната отговорност на Николай Банев и Евгения Банева се ангажира за 7 престъпления от общ характер. Според прокуратурата от 2005 г. до задържането им в Ница Баневи източили четири предприятия, укрили десетки милиони данъци и изпрали повече от 1 млрд. лв.

В сряда майката на бизнесмена Мария Банева също се сдоби в обвинение. 77-годишната жена ще отговаря за участие в организирана престъпна група за данъчни престъпления, присвояване и пране на пари.

Мария Банева остава на свобода срещу 10 хиляди лева гаранция.

Още: Гледат делото срещу Васил Божков за организирана престъпна група

Още: „Възраждане“ се размина с разследване заради черния списък с учители

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес