Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Арестуваха 25-годишния пастир, подал фалшив сигнал за бедстващи в Стара планина

08 септември 2023, 14:02 часа • 2228 прочитания

25-годишният пастир, който подаде фалшив сигнал за бедстващи мъж и жена в района на връх Ботев, е бил арестуван.

Още: "Прахчета, вейпове, кристали, метаамфетамин": Задържаха четирима за дрога в София

Още: Фалшива фейсбук страница събира данни за банкови карти от името на „България Еър“

ОЩЕ: Издирват пастир, подал фалшивия сигнал за изчезнали туристи в Стара планина

Припомняме, че в неделя 30 спасители от Карлово, Сопот, Пловдив, Калофер и Троян започнаха издирване по сигнал за двама съпрузи, загубили се в Балкана по път за връх Ботев. Вчера началникът на Планинската спасителна служба в Града под тепетата обясни, че петте отряда са търсили в много тежки метеорологични условия - валял силен дъжд, духало вятър и видимостта била ограничена. След като проверили целия район било ясно, че става въпрос за фалшив сигнал.

Междувременно полицията проверила самоличността на хората, за които се твърдяло, че са изчезнали. Оказало се, че 45-годишна жена с име, отговарящо на посоченото, живее в Ямбол. Тя обяснила, че си е вкъщи и не е загубена. 

Още: Арестуваха училищен директор за 10 евро подкуп

Още: Кола блъсна линейка в София, пострадал е лекар (СНИМКА)

Справка с мобилните оператори показала, че сим картата, от която е подаден фалшивият сигнал, се ползва от пастира от Карлово. След обаждането телефонът му бил изключен и полицията го издирваше, за да го привлече към наказателна отговорност.

ОЩЕ: Прекратиха издирването на двамата изчезнали туристи в Стара планина

За подобни престъпления законът предвижда 2 години затвор.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виолета Иванова
Виолета Иванова Отговорен редактор
Новините днес