Две седмици преди местните избори полицията арестува 33-годишен мъж заради подозрения за търговия с гласове.
Още: Вместо да вземе 16 млн. лв. от държавата, "Евролаб" трябва да плаща - засега
Още: Трамвай дерайлира и се удари в стълб в София (ВИДЕО)
Той е от Лясковец и по първоначална информация е заловен при рутинна полицейска проверка в района на болницата в Горна Оряховица, съобщи БНТ.
В автобомила му са открити списъци с имена на хора и адреси в лясковските села Добри дял и Джулюница. В колата му е пътувала и жена. Двамата са отведени за разпит в полицията, по непотвърдена информация тя е направила самопризнания. 33-годишният мъж е задържан за срок от 24 часа.
По информация на БНР, на мъжът е повдигнато обвинение за търговия с гласове от районната прокуратура в Горна Оряховица. Законът предвижда присъда лишаване от свобода от 1 до 6 години и глоба от 10 000 до 20 000 лв.
Още: "Колеги, прибирайте се": Директорите, спрели акция срещу контрабандата, били уволнени преди месец
Още: "БОЕЦ" пусна ВИДЕО от скандалната акция на ГДБОП в стил "оставете престъпниците на мира"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Скрити в тайник: Хванаха над 34 кг кокаин край Видин
Още: Крият ли полицаи престъпления във Велинград? Проверяващите спят в хотел, свързан с проверяваните