Колкото и любовта да е прекрасна, понякога настъпва момент, в който раздялата между двама души е неизбежна. Какво да правим обаче, ако вече не сме само двамата, а сме създали потомство, за което така или иначе сме отговорни до края?
Този период на промени и адаптация под всякаква форма е труден не само за нас, възрастните, но и за децата ни, а времето, което може да отнеме, е строго индивидуално. А както всички знаем – повечето поведенчески проблеми се сформират именно в ранните години. Поради тази причина е ключово как ще бъде представено всичко на малчугана, как ще се чувства той в настоящия момент, но и, което е още по-важно – как цялото ще рефлектира и върху възприятието му за него като личност и за света наоколо не само сега, но и когато порастне и вече е самостоятелна личност. Невинаги един родител, колкото и голямо желание да има да помогне на своето дете д апремине по-леко през тези промени, има необходимите знания и умения да се справи. И именно тук идва ролята на психолозите и тяхната експертиза.
За това има ли как да се минимизира психологическата травма на детето, как да направим така, че то да не се затвори в себе си и да не изпитва чувство за вина, че е причината нещата да се развият по този начин в следващите минути в студиото на „Club здраве“ отговорите дава психологът и изпълнителен директор на Асоциация Родители Яна Алексиева.