В ход, който изглежда ще разтърси и може би дори ще разбърка един от най-печелившите холивудски франчайзи, студиото Amazon MGM ще поеме творческия контрол върху Джеймс Бонд, тъй като дългогодишните продуценти на измисления британски шпионин се оттеглят. Според обявеното споразумение правата върху Агент 007 ще бъдат поделени между филмовия гигант и продуцентите Майкъл Уилсън и Барбара Броколи, които се пенсионират.
Новината идва четири години след последния филм за Бонд, в който Даниел Крейг се отказа от ролята на тайния агент, а феновете запълват времето със спекулации кой ще го замести, предаде АФП.
Сега, когато начело е Amazon, може би няма да се наложи публиката да чака твърде дълго за следващата част или за допълнителни филми. Основателят на Amazon Джеф Безос не губи време да събира мнения. "Кого бихте избрали за следващия Бонд?", попита Безос последователите си в X.
Who’d you pick as the next Bond? pic.twitter.com/u7nBaRROlf
— Jeff Bezos (@JeffBezos) February 20, 2025
Още: Холи Бери: Пиърс Броснан върна вярата ми в мъжете
Нови начинания за продуцентите
Споразумението потвърждава, че Уилсън и Броколи няма да участват във франчайза за Бонд, след като се разписаха през 2021 г. със "Смъртта може да почака" – 25-ият филм за Джеймс Бонд, който спечели 775 млн. долара. Уилсън, чиято кариера с 007 продължава почти 60 години, заяви, че ще се съсредоточи върху "изкуство и благотворителни проекти", докато Броколи обяви плановете си да се занимава с други начинания, съобщава БГНЕС.
Още: Пиърс Броснан посочи Килиън Мърфи за следващия Джеймс Бонд