Потребителите на съвременни домакински уреди рядко успяват да дочетат инструкциите за експлоатация прехвърлящи една страница, която колоритно описва процеса на включване и изключване на уреда. Възможно е причината да е натрупан опит или липса на време, но това не трябва да е така.
Тук са споделени 3 грешки се правят във всяка къща преди и след пране. Но производителят описва подробно колко и какви продукти е добре да се ползват и как категорично да се справят с нещата, за да не се съсипва нито прането, нито оборудването.
Грешка едно
Обикновено бельото се сортира по цвят - бяло и цветно. Ако подходите към този въпрос компетентно, тогава трябва да разделите материалите въз основа на характеристиките на тъканите. Може да се случи, че след пране в общата маса ще е трудно да разпознаете деликатна малка вещ.
Супер лесен трик за премахване на миризмата на застояло пране в пералнята ви!
Грешка две
Обърнете внимание на велкро, копчета, ципове и други закопчалки. Те са способни лесно да навредят на дрехите или дори да съсипят пералнята. Но не е достатъчно просто да закопчаете всички копчета, понякога трябва да обърнете дрехите наопаки.
Колкото до дрехите с копчета, те трябва да се перат така, както са. Ако са закопчани, тогава по време на пране те могат да излязат или да разтегнат илиците.
8 практически съвета за пране на якето в пералня
Грешка трета
След пране трябва да оставите да изсъхнат и проветрят вътрешните кухини и отделения на пералнята. За да направите това, открехнете вратата на товарното отделение и извадете тавата за домакински химикали.
Рискът от появата на мухъл или патогенни бактерии в машината ще бъде минимален.
Нужно е да имате навика поне веднъж в месеца да пускате пералнята без пране на програмата с най-висока температура и препарат за почистване на перални. Така ще предотвратите появата на неприятна миризма в пералнята от застояла влага и дори мухъл. Вместо домакински препарат можете да използвате сода, сол или трапезен оцет. Чистата пералня гарантира и добро пране.