Каналът „Inside China Auto" в YouTube публикува любопитна история за още едно огромно „автомобилно гробище" и така бяха потвърдени слуховете, че в района на град Ханджоу хиляди превозни са изоставени на произвола на съдбата.
Още: Електрически Fiat се продава толкова зле, че дилър го дава почти безплатно
Още: Кога петната под автомобила са повод за притеснение?
Западът натиска Китай да спре да доставя коли в Русия
От видеото стана ясно, че по-голямата част от този автопарк се състои от коли, принадлежали на една фалирала фирма. По-рано тиражираните истории за автомобилното гробище твърдяха, че на територията му има около 10 000 автомобила Всички тези превозни средства се смятаха за нови електрически превозни средства, станали жертва на надценено пазарно търсене.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/uD8qqEx4G18" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>
Още: Какви рискове крие загряването на двигателя през зимата
Още: Honda и Nissan преговарят за обединяване
Проблемът е, че производството на електромобили в Кит ей се увеличи на фона на оптимистични очаквания и гарантирани ползи от китайското правителство. Впоследствие се оказа, че реалното търсене е значително по-ниско. По-малък е и броят на колите, заснети във видеото, като част от от тях са използвани -по каросериите им личат следи от употреба, а в купето има натрупани боклуци.
Още: Хиляди нови електромобили гният в полета в Китай (ВИДЕО)
Още: Как да проверите качеството на зимната течност за чистачки
Още: Производителите в Европа са изправени пред 15 милиарда евро глоби
Оказа се, че това е бивш автопарк на един от операторите за споделяне на автомобили в Китай, който в момента е в състояние на фалит По-внимателно разглеждане на кадрите от видеото разкрива голямо разнообразие от превозни средства, включително стари таксита, повредени при катастрофа автомобили и ограничен брой истински нови електрически превозни средства. Именно последната група вероятно включва останалите непродадени копия.
Китайските електрически автобуси превзеха европейския пазар