Храненето по време на шофиране са често срещано явление. За някои това се случва по време на почивка от работа, докато други го правят по време на дълго пътуване. Едва ли обаче са много шофьорите, които никога не са употребявали напитки или храна, докато са били зад волана.
Още: Aston Martin стана „кралска марка“
Още: Audi ще прави автомобили от рециклирани коли
В същото време лекарите не препоръчват консумацията на някои храни и напитки по време на пътуване в автомобил. Тяхната употреба може да предизвика проблеми за шофьорите и затова е добре да бъде избягвани.
„Бързи“ въглехидрати, които веднага се усвояват от тялото
Още: Голям проблем с шофирането у нас, за който не се говори: Експертна оценка
Като правило това са сладки неща (шоколад, бонбони, бисквити, сладолед, плодови сокове). Тези въглехидрати предизвикват бързо повишаване на нивата на кръвната захар, което води до резки приливи на енергия, последвани от спад, което е особено проблематично при диабет и наднормено телесно тегло.
Още: Ефектът "Тръмп": "Нисан" прекратява ключови нови поръчки за САЩ, "Волво" се радва на добри новини
Още: Безумие: Непълнолетен прелетя с над 200 км/ч по Цариградско, возил и приятели
Снимка: Auto.Mail
Още: 13 сигурни знака, че КАТ ще ви спре за проверка
Още: Защо снимането на колата ви на улица може да бъде опасно
Лактоза (млечна захар), която е част от млякото
Лактозата започва да се смила в най-отдалечените части на червата, но преди да попадне там, предизвиква отделяне на течности, засилва растежа на бактериите и задейства ферментационни процеси, което е от голямо значение за тези, които имат проблеми с червата.
Бързо хранене (пържени картофи, чипс, хамбургери, пица)
Още: Умни пътни знаци ще ни следят дали си чатим, докато шофираме
Още: 15 автомобилни производители глобени с 500 милиона евро за картел
Още: Екстрите на поръчково Bugatti струват повече от чисто ново Ferrari
Поради високото съдържание на трансмазнини, холестерол и сол, тези храни причиняват повишаване на кръвното налягане, подуване и подуване на корема.
Сладки газирани напитки (лимонада, кола)
Те причиняват оригване и киселини, защото стомахът се разтяга поради натрупването на въглероден диоксид в него. В допълнение, такива напитки увеличават жаждата поради голямото количество захар, оцветители и консерванти.
Кафе
Снимка: Auto.Mail
Кафето кара бъбреците да работят по-усилено и по този начин стимулира повишеното уриниране. Ободряващият ефект на напитката се забелязва за кратко време (30 минути), след което действието на кофеина спира и често се появява чувство на сънливост.