Компанията "Атоменергоремонт" АД оттегли жалбата, с която блокира поръчка на "Булгартрансгаз" ЕАД за т.нар. "Турски поток", чиято стойност без ДДС е 2,286 млрд. лева.
Още: Еврокомисар: ЕС трябва да замени руския газ с повече доставки от САЩ
Още: Нова изненада от Бюджет 2025: Повишава се и цената на винетките
Поръчката е с предмет „Доставка на необходимите материали и оборудване, инвестиционно проектиране – фаза работен проект, изграждане и въвеждане в експлоатация на обект: "Разширение на газопреносната инфраструктура на"„Булгартрансгаз" ЕАД паралелно на северния (магистрален) газопровод до българо-сръбската граница", етап "Линейна част". Тя бе обявена на 21-ви декември 2018 година.
По жалбата на дружеството от 12-ти февруари срещу дадени от възложителя разяснения Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) образува производство на 13-ти и ден по-късно процедурата за избор на изпълнител бе временно спряна.
Още: Русия затвори десетки магазини на популярна сред по-бедните руснаци търговска верига
Още: Цената на петрола приключва седмицата с неочаквана промяна
Справка в сайта на КЗК сочи, че "Атоменергоремонт" АД чрез изпълнителния си директор Николай Петков е оттеглило жалбата си в деня, в който е издадена заповед за спиране на всички действия по хода на процедурата заради въпросното обжалване. Заповедта е на Любомир Кръстев – ръководител на отдел "Възлагане на обществени поръчки" и пълномощник на изпълнителния директор на "Булгартрансгаз" ЕАД.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Откъде и за чия сметка ще дойдат парите за пенсиите: Говори Борислав Гуцанов
Още: ГЕРБ-СДС предлага Васил Големански за председател на Комисията за финансов надзор
Към днешна дата процедурата не е възобновена. Крайният срок за подаване на оферти за участие изтичаше на 15-ти февруари, но поръчката беше де факто спряна един ден по-рано.
С подаването на жалба от заинтересовано лице и образуваното впоследствие производство на практика беше удължен срокът за подготовка и подаване на оферти.