Туристически комплекс "Акве калиде" обявява конкурс за детска приказка. В него могат да се включат деца на възраст от 10 до 13 години.
Още: В Бургас представиха проект за изследване на бизнес средата в пет български града
Още: Електрическите велосипеди отново са на разположение на бургазлии
Конкурсът има за цел да популяризира сред детската аудитория легендата за лечебната сила на горещите минерални извори при Акве калиде, които са привличали хора от близо и далеч през хилядолетната си история, информират от Община Бургас.
Желаещите да участват малки автори могат да изпратят своята приказка до 12 май 2017 година. Произведенията-финалисти ще бъдат обявени на 1 юни, Деня на детето. За отличените са предвидени специални награди.
Всички творби ще бъдат публикувани в интернет сайта - http://www.aquae-calidae.com/ и Facebook страницата на туристически комплекс "Акве калиде" - https://www.facebook.com/aquaecalidae1/?fref=ts
Още: Бургас почете паметта на жертвите на Холокоста
Още: Община Бургас представи нови дигитални услуги
Повече информация относно възможността за участие може да получите на интернет страницата на туристически комплекс "Акве калиде".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Специален 8 март в Бургас
Още: Над 70 души се включиха в осмомартенската кръводарителска акция в Бургас