Община Бургас постави 4 нови пейки на площад „Св. св. Кирил и Методий“, като своеобразни маркери на пешеходния маршрут към Етнографския музей, чиято реставрация вече стартира. Затова те разказват за няколко велики личности от миналото, допринесли за развитието на града.
Още: Затвориха нерегистриран цех за преработка на меса в Бургас
Още: Бургас се кандидатира за Европейска столица на културата през 2032 г.
Това са:
Легендарният италиански архитект Рикардо Тоскани, който присъства с поне 10 свои произведения в Топ 100 на най-красивите сгради в Бургас.
Още: След близо 80 години: Къдроглави пеликани загнездиха в района на Бургас
Още: Кметът на Бургас предлага нов проект за интегрирани услуги
Французинът Жозеф Бонал – едър търговец, помогнал за икономическия просперитет на Бургас, дипломат и дарител, оставил свои ценни имоти за обществено ползване.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Без грипна епидемия в Бургаско, броят на болните намалява
Още: Заради неплатена тениска: Момичета се биха в бургаски мол
Аскетът Александър Георгиев – Коджакафалията, натрупал огромно богатство с предприемаческия си талант, за да завещае малко преди своята кончина по-голямата част от него на своя град.
Димитър Бракалов – един от най-успешните кметове на Бургас. Той е първият българин, купил жътварска машина от Англия, а по-късно и вършачка. Бил е работодател на стотици хора от бургаския регион. В неговите стопанства за първи път се отглеждат новите за нашите земи земеделски култури картоф и слънчоглед. Сградата, където е настанен Етнографският музей, е неговият бивш дом. Затова се нарича „Бракаловата къща“.
Още: Община Бургас подготвя проект за модернизиране на лодкостоянките
Още: Община Бургас иска терени за изграждане на обхода на "Меден рудник"
Четирите „исторически“ пейки на площад „Св. св. Кирил и Методий“ имат отстрани USB портове за безплатно зареждане на мобилни устройства. Само трябва да си носите собствен кабел.