Повече от 220 бургаски отличници получиха днес в Международния конгресен център грамоти и награди от Община Бургас за постигнатите високи успехи от регионални и национални конкурси и състезания.
Още: Избраха новото ръководство на ученическия комитет към община Бургас
Още: Бургаските училища се обединяват в подкрепа на Крисена
Отличените деца бяха от СУ "Йордан Йовков", ОУ "Любен Каравелов", ОУ "Антон Страшимиров", ОУ "Пейо К. Яворов", ОУ "Климент Охридски", СУ "Иван Вазов" и ЧУ "Френе".
Учениците приеха отличията лично от кмета Димитър Николов, който благодари на тях, на техните родители и на учителите им за добрите резултати. Те бяха поздравени от техни талантливи връстници от вокална формация „Морски песъчинки“ с ръководител Милена Добрева.
Още: Кукери ще гонят злите сили в Бургас
Още: Две изложби на украинската общност в Бургас ще отбележат три години от войната
Днес, своите награди получиха и децата от НБУ "Михаил Лъкатник".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Над 600 бургаски ученици ще почетат паметта на Апостола на свободата
Още: Община Бургас събра бизнеса за първите награди в сферата на туризма
Тази година броят на учениците-отличници в Бургас е рекорден и почти двоен на този от предни години. Този път 1500 деца, заслужиха похвала и награда за постигнатите изключителни резултати от регионални, национални и международни състезания и олимпиади в различни области, като математика, наука, изкуство и спорт.