МБАЛ Айтос е без лекарства за COVID-19, доставяли им по-малко от поръчаните количества от две седмици. Това стана ясно от думите на директорът й д-р Паруш Парушев пред Нова тв.
Още: Пленер с кауза "Подари усмивка" обедини деца, ученици и студенти в Бургас
Още: Не може да се гледа морето: Ограда изникна на плаж в Созопол
От няколко дни сигнали за недостиг на лекарства за лечение на коронавирус се появяват, но бързо биват разрешавани като казус. Припомняме ви случая с университетската болница "Св. Иван Рилски" в София. Защо УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ оттегли апела си за помощ?
На последния брифинг за коронавируса здравният министър проф. Костадин Ангелов беше категоричен, че недостиг на лични предпазни средства и лекарства в болниците у нас няма. Здравното министерство реагира своевременно и осигурява необходимото, поръчано от болниците.Костадин Ангелов с препоръки към българите: Навлизаме в изключително сериозна фаза на епидемията (НА ЖИВО)
Ето какво казва пред Нова тв директорът на МБАЛ Айтос д-р Парушев: "Вече месец и половина вътрешното отделение е преобразувано в такова за лечение на COVID-19. Недостигът на основни препарати започна да се чувства преди около две седмици. Започнаха да изчезват опаковки от хепарините и дексаметазонa. При заявка от 50 флакона получаваме 10. Така се оплакват и всички останали колеги, които работят с COVID-19".
Още: Учениците от Бургас научиха колко са важни за имунитета червените плодове и зеленчуци
Още: Над 250 ученици от Бургас засадиха над 100 дървета
Той добавя, че болницата има опит с ремдесивир само при един пациент. Заявка за продукта е подадена, но имало проблеми с доставката, добавя д-р Парушев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: За първи път заря за Великден в Бургас
Още: Бургаските деца се запознаха със здравословните предимства на млякото и млечните продукти
Главната сестра Мария Иванова разказва, че липсата на препарати затруднява работата им много:"Липсата на някои от медикаментите води до включване на други такива. Наблюдението над пациентите става различно и изисква повече внимание. Това ще е трудно за нас и за пациентите".
Двамата са първите, който подават публично сигнал, че поръчаните лекарства за коронавирус от болниците реално не се доставят в пълен размер от държавата и това влияе на ефективното лечение на болните с коронавирус.
Още: Бургас ще е домакин на мащабен национален форум
Още: Бургас празнува Цветница и Великден с богата програма