Природозащитници от цялата страна организираха жива верига край бившия къмпинг „Корал”, след като гората беше заградена с телена ограда, предаде bTV.
Още: Д-р Слава Янакиева: Руската църква е канал на военните специални служби (ВИДЕО)
Още: Времето утре - 8 януари 2025 г.
Протестът е мирен, но въпреки това на мястото бяха изпратени много полицаи и частни гардове – заради информация, че ще има опит за проникване в имота.
Според гражданите на мястото има дюни и земята е неправомерно продадена. Достъпът до плажа остава само през бодливи храсти, а линейка не може да мине по никакъв начин – пътят е затворен.
„Това е един огледален образ на всичко, което се случва в България – чрез държавния апарат и мутрите се заграбва една земя, която е държавна, достъпът, до която е гарантиран от Конституцията, да не говорим, че дюните са защитени от закона”, коментира един от демонстрантите.
Още: Мъж само по бански изкачи връх Мусала (ВИДЕО)
Още: В Антарктида посвещават месец януари на Йордан Радичков
От фирмата подизпълнител казват, че имат всички необходими разрешителни за строителство, отбелязва още Нова телевизия. Кметът на Царево Георги Лапчев пък твърди, че няма как подобни дейности да започнат, тъй като общият устройствен план на общината не е изготвен.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Над 8 000 безплатни е-винетки са предоставени в първите три дни на годината
Група екозащитници подкрепиха протеста край плаж "Корал" и се събраха на Орлов мост в центъра на столицата с искане да се спре застрояването.
Снимка: Facebook/Atanas Rusev
Припомняме, че преди време с решение на Екоминистерството плаж "Корал" бе обявен за природосъобразен, където къмпингуването е забранено. Това в последните години представлява всяко лято проблем между къмпингуващи и проверяващи, стига се и до словесни престрелки и протести.
Още: Окончателно: Отвориха Троянския проход, 3-метровите преспи са победени
Още: МВнР: Няма сигнали за пострадали български граждани при земетресението в Тибет
Ооще през 2014 г. стана ясно, че на „Корал” ще се строи, а разрешителните са няколко, издадени от местната община на испанската фирма „Ибердрола Инмобилиария“. Фирмата е последният собственик на 120 дка земя на първа линия северно от Лозенец.