Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Бездомните хора от Бургас са щастливи, че не са забравени

06 ноември 2019, 11:06 часа • 3336 прочитания

Притиключи кампанията на сдружение „Каритас – Бургас“, която имаше за цел да събере топли дрехи и обувки за бездомните хора. Още преди температурите на въздуха да са паднали, кампанията отчита една добре свършена работа в полза на нуждаещите се.

Още: Бургаските училища се обединяват в подкрепа на Крисена

Още: Кукери ще гонят злите сили в Бургас

Actualno.com разговаря със Здравко Георгиев, координатор на „Каритас“ Бургас: „Събрахме много дарения и сме много доволни и благодарни. Постоянно имахме обаждания, много хора искаха да предоставят дрехи. В един момент дори се оказа доста трудно да се сортират, защото пристигаха постоянно. Благодарим на всички!“.

Около 35-40 души преминават през Дневния център на сдружението. Там те имат възможност да се изкъпят, получават храна и топли напитки, а понякога и медикаменти. Съдбите им са различни и нерадостни. Някои са изоставени от близките си хора, други са изгубили имотите си или са подвластни на различни зависимости.

Въпреки, че кампанията приключи, всеки който желае през цялата година може да направи дарения в Центъра за мобилна и стационарна грижа на сдружение "Каритас". Той се намира в жилищен комплекс „Братя Миладинови“ бл. 57. вх. 8, партер.

Още: Две изложби на украинската общност в Бургас ще отбележат три години от войната

Още: Над 600 бургаски ученици ще почетат паметта на Апостола на свободата

Според Здравко Георгиев, най-важното в дарителската кампания е фактът, че бургазлии са отзивчиви към проблемите на нуждаещите се, не са загубили своята състрадателност и доро отношение към изпадналите в беда.

Част от събраните дрехи, обувки и одеяла вече са предадени на бездомните хора.

В помощ на капнанията се включи и БНР – Бургас.

 

Още: Бургас чества 147 г. свобода

Още: Бакалавърски програми по китайски и японски език стартират във филиала на СУ в Бургас

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Гергана Цонева
Гергана Цонева Отговорен редактор
Новините днес