Парламентът не събра кворум, за да започне заседание Само 119 депутати се регистрираха за началото на днешното заседание.
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
За старт за работния процес са необходими минимум 121. Левицата е в зала, но не се регистрира, както вчера обещаха.
При втория опит за регистрация се оказа, че има проблем в системата.
Председателят на парламента Цвета Караянчева разпореди тя да се рестартира. Така парламентът няма да заседава. С викове "Оставка" левите приветстваха новината.
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)
Техническите проблеми не са само за народните представители в зала, но и за отразяващите журналисти. Откакто заседанията се преместиха в сградата на бившия партиен дом в сряда, репортерите се оплакваха от липсата на интернет в отредената им зала за отразяване, както и от липсата на телевизионен сигнал.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)
Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)
Проблеми с интернета има и на мястото, отредено за фотографи и оператори. След подадените сигнали както от депутати, така и от журналисти, Цвета Караянчева обеща техническите проблеми да бъдат отстранени и представителите на четвъртата власт ще имат удоволствието да работят в модерен европейски парламент.
Днес парламентът трябваше да разгледа Законопроект за ратифициране на Доброволното споразумение за гаранция за временна подкрепа с цел смекчаване на рисковете от безработица при извънредни обстоятелства вследствие на избухването на COVID-19 между Европейската комисия и Република България. Също и на първо четене трябваше да бъдат обсъдени промени в Закона за българските лични документи.
А на въпроси на депутати във времето за парламентарен контрол щяха да отговарят министрите Костадин Ангелов, Емил Димитров и Лъчезар Борисов.
Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)
Още: Защо не Канада в ЕС и кога Балканите ще са част от реформиран съюз: Идеи и срокове (ВИДЕО)