С писмо до Министерството на образованието, ръководството на Югозападния университет в Благоевград настоява през тази учебна година да бъдат приети повече студенти за специалностите медицинска сестра и акушерка.
Още: МОН прави специалността "Медицинска сестра" защитена и я освобождава от такси
Още: Парламентът преименува Университет "Проф. д-р Асен Златаров". Как ще се казва?
В момента всяка година за тези специалности се приемат само по 18 студенти, а в болничните заведения в областта имат сериозен недостиг на медицински сестри, като голяма част от тях са в пенсионна възраст.
Пациенти, които са лекувани в болници в Благоевград казаха ,че често една медицинска сестра е на смяна в цялото отделение и се усеща нуждата от повече специалисти, информира БНТ.
В многопрофилната болница в Благоевград работят 156 медицински сестри и акушерки ,като 50-сет са в пенсионна възраст и на тяхно място трябва да бъдат назначени млади специалисти.
Още: Заради снега: Дървена ваканция в Шуменско и част от Община Поморие
За да не се задълбочи кризата с медицинския персонал в болниците в областта, от Югозападния университет са изпратили писмо до Министерството на образованието с искане приемът от 18 студенти да бъде увеличен.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Алма матер отново посреща бъдещите си кандидат-студенти в деня на отворените врати (СНИМКИ)
Още: По програма "Стамболов": Държавата не спонсорира обучението на студенти в топ университети в чужбина