Вили Вуцов с тежко признание: Ампутираха ми два пръста, можеше да остана без крак

26 март 2024, 16:25 часа • 3242 | прочитания

Треньорът на Янтра Габрово Велислав Вуцов направи тежко признание за здравословното си състояние. Както е известно, специалистът имаше сериозни проблеми в последните месеци като на няколко пъти трябваше да лежи в болница.

Още: Наско Сираков протрива ръце: Клуб от елита на Испания дава невероятна сума за ас на Левски

Още: ЦСКА има готов ход за действие при нова издънка - изявен цесекар сменя Томаш

Вуцов призна пред колегите от „Блиц“, че е „изтървал диабета“ и поради тази причина се е наложило да ампутират два от пръстите му на десния крак. Наставникът на Янтра също така разкри, че е можел да загуби крака си, но благодарение на лекарите това не се е случило и той вече се възстановява.

„Голяма моя грешка е, че се изтървах с диабета“

Велислав Вуцов Петър Вуцов

„Започвaм да се възстановявам. Изкарах много тежка периодизация с много тежко заболяване. Голяма моя грешка е, че се изтървах с диабета и със захарта, което направи сериозни поражения върху организма ми. Aмпутираха ми два пръста на десния крак. Тъкмо започнах да се оправям, но тогава стана възпаление на глезена, на целия крак“.

Още: Радост за Вили Вуцов! Последният в Първа лига шокира ЦСКА 1948 в Бистрица и записа трета победа през сезона

Още: Феновете на Левски скандират "Оставка!", Веласкес им благодари за атмосферата - чувствал се като на "Герена"

„Около 40 дни не можеха да установят какво е. Минах по всякакви тежки пътеки, два пъти влизах в болница. Смятаха, че е съдово заболяване, но се оказа, че е съвсем друго – заболяване на костта. Откриха го доста късно. Бях достигнал критична точка, можеше да остана без крак. Беше почти заминал. Бедите бяха много сериозни. Бях с гипсов ботуш 93 дни, патериците много не затрудняваха. Много тежък период, дано никога не се повтаря“, заяви Вуцов.

Преди дни пък Вуцов отнесе тежко наказание от БФС.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес