25 юли 2024, 09:37 часа • 2678 прочитания

13-кратният шампион на България Лудогорец успя да победи Динамо Минск с 2:0 като домакин в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионска лига. Разградчани стигнаха до победата след голове на Бърнард Текпетей и Тодор Неделев от дузпа.

Имаше ли дузпа за Лудогорец срещу Динамо Минск?

И двете попадения паднаха през първото полувреме, но около ситуацията за дузпата останаха съмнения дали действително е извършено нарушение. Неделев нахлу в наказателното поле на противника, а след това се свлече на тревата.

Тодор Неделев спечели дузпата и я реализира

От повторенията се видя посягане с ръка от противников играч, но не стана ясно дали наистина има контакт и дали той е достатъчно основателен за отсъждане на 11-метров наказателен удар. Албанският рефер Елдорян Хамити обаче реши да даде дузпата.

Именно това съдийско решение осигури спокойствие на Лудогорец преди почивката, а през втората част Динамо опита да упражни натиск, но отбраната на "орлите" се справи. Реваншът между двата тима е след седмица, а ето какъв съперник дебне Лудогорец в третия кръг.