Тежката загуба на националния отбор по футбол на България с 0:5 от Северна Ирландия очаквано предизвика вълна от недоволство - както сред феновете, така и вътре в ръководството на Българския футболен съюз. А това роди и първите спекулации за бъдещето на националния селекционер Илиан Илиев.
Още: БФС пощади Левски и Ботев Пловдив - разминаха се само с глоби след ексцесиите на „Герена“
Още: Сираков се смили и „размрази“ звезда на Левски, явно новият му договор се пече
Ще подаде ли оставка Илиан Илиев?
След мача със Северна Ирландия родният специалист обяви, че носи пълната вина за загубата и ще си понесе отговорността. В много случаи това означава подаване на оставка, но малко по-късно стана ясно, че Илиан ще носи отговорност след приключването на Лигата на нациите идния месец.
ОЩЕ: Не треньорът, а президентът носи отговорност за безхаберието и некадърността в българския футбол
Още: Вили Вуцов след дебюта на Светльо за Левски: Една голяма мечта на фамилията се сбъдна
Любослав Пенев може да замени Илиан начело на националния отбор
За България остава още два мача, а целта пред тима е класиране на първо място. Ако това не се случи, то най-вероятно Илиев ще освободи селекционерския пост. Едно от имената, спрягани за наследник на Илиан Илиев в националния отбор, е Любослав Пенев. Той е без работа, след като бе отстранен от Локомотив Пловдив.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: „Време е някой да подшушне на дон Треньор да спре с това, че Левски бил най-добрият отбор“
Още: Нервите на Попето не издържат: Ситуацията в Ботев не е добра, директорите да излязат и да кажат нещо
Пенев води отбора в периода 2011 - 2014 година, но напусна със скандал след сериозни противоречия с президента на централата Борислав Михайлов. Не е ясно каква точно е нагласата на Любослав Пенев към настоящия президент Георги Иванов – Гонзо, който бе част от екипа на Михайлов в последните му години на управление.
ОЩЕ: Не Стоичков или Бербатов, България (почти) няма дори един Гонзо