Станислав Генчев стори нещо, което само Мъри Стоилов е правил в Левски

16 септември 2024, 15:41 часа • 12327 прочитания

Левски изигра много силен двубой срещу ЦСКА 1948 и постигна важен успех с 4:2 под проливния дъжд на стадиона в Бистрица. Така "сините", предвождани от Станислав Генчев, надвиха този съперник при гостуване едва за втори път в историята. Първата победа на столичния гранд дойде през 2022 година, когато треньор беше Станимир Стоилов.

Победите на Левски срещу ЦСКА 1948

В съревнованието между двата отбора Левски има 3 успеха, 3 загуби и 4 равенства. На 19 септември 2020 година на стадион "Георги Аспарухов" Насиру Мохамед извежда домакините напред в резултата в шестата минута, а през второто полувреме Борислав Цонев реализира две попадения за крайното 3:0 в полза на тима на тогавашния наставник Георги Тодоров.

ОЩЕ: "Новият Кордоба" не иска да търка скамейката в Левски

Пас към миналото

Под ръководството на Мъри: "Сините" победиха в Бистрица

Следващите три точки на Левски срещу ЦСКА 1948 са завоювани при визита на 26 февруари 2022-ра. Възпитаниците на Станимир Стоилов надделяват с 2:0, а голмайстори са Димитър Костадинов и Уелтън. Любопитна подробност е, че в онзи период атаката на "червените" води Александър Колев, който снощи се отчете с попадение в Бистрица.

Само с Генчев и Стоилов Левски е надвивал ЦСКА 1948 като гост

Така стигаме до 15 септември 2024 година, когато отборът на Станислав Генчев приличаше на страшилище срещу ЦСКА 1948. Тримата мускетари в нападение Мустафа Сангаре, Колев и Евертон Бала обезкуражиха врага. Снажният френски таран оплете два пъти топката във вратата на съперника, Колев - веднъж, а бразилецът в триото направи две асистенции срещу традиционно неудобния противник на "сините".

Старши треньорът Генчев остана доволен след головия спектакъл в Бистрица, но алармира за нещо притеснително (ВИДЕО и подробности вижте в линка).