Словашки рефер побърка Лудогорец в Лига Европа: 10 от Разград останаха с празни ръце в Белгия

25 октомври 2024, 00:02 часа • 1056 прочитания

Българският шампион Лудогорец загуби гостуването си на Андерлехт с 0:2 в мач от третия кръг на основната схема на Лига Европа. Разградчани играха повече от час с човек по-малко на терена, което оказа сериозно влияние да запишат трети пореден мач без победа във втория по сила турнир на УЕФА. А тимът на Игор Йовичевич и неговите фенове имаха сериозни претенции към съдийството в мача, особено в края на първото полувреме.

Лудогорец загуби от Андерлехт в Лига Европа

"Орлите", които стартираха еврокампанията си със загуба от Славия Прага и равенство с Виктория Пилзен, заминаха за Белгия с нагласата да се борят за победа. В 30-ата минута обаче всичко това се промени, след като словашкият рефер Филип Глова показа директен червен картон на Кайо Видал след преразглеждане с ВАР. Решение, което предизвика недоволството на гостуващите около 700 фенове, които започнаха да скандират "Мафия".

Червен картон и куп жълти картони за "орлите" в края на първото полувреме

До края на полувремето Глова буквално побърка футболистите и треньорския щаб на Лудогорец, които негодуваха срещу всяко негово решение. Реферът пък не им остана длъжен, като раздаваше картони наред. Първо картон получи Оливие Вердон, а после същото сполетя и Ивайло Чочев, Педро Нареси, Рик Джонатан, както и треньора Игор Йовичевич. А гостуващите фенове продължиха да негодуват, като дори хвърляха бутилки срещу съдията.

Педро Нареси и Руан Секо

През второто полувреме Андерлехт тръгна в атака в търсене на попадение. В 64-ата минута още един играч на Лудогорец бе санкциониран с картон - Хендрик Бонман, а три минути по-късно домакините откриха резултата. Самюъл Едоузи успя да вкара и да направи резултата 1:0.

ВАР отмени късен гол на Лудогорец

След гола Йовичевич поетапно извърши четири промени в състава си в опит да измъкне нещо от срещата. В 90-ата минута Руан Секо успя да вкара, но голът бе отменен от ВАР заради засада. В продължението на мача пък Андерс Дрейер вкара втори гол за крайното 2:0.

Така Андерлехт записа трета поредна победа в Лига Европа и има пълен актив от 9 точки, заемайки трето място във временното класиране. Лудогорец пък записа втора загуба и остава без победа, като се нарежда на 33-о място с 1 пункт от 36 отбора в основната схема на турнира.

Още спортни новини четете в Actualno.com!