Крилото на ЦСКА Тони Силва държи на думите си, че е бил обиждан на расистка основа от играча на Ботев (Пд) Веселин Минев. "Мога да разбера подобно отношение от страна на феновете, но не и от футболист", призна гвинеецът пред вестник "Труд".
Още: Голяма криза в Бистрица! Ботев Враца с крачка по-близо до мечтата за оставане в Първа лига
Още: Дойде от Петрич, не го оцениха в Левски, а има повече голове от всички играчи на "сините"
Какво се случи с Веселин Минев?
- Не можах да повярвам, че може да има такова отношение. Викаше ми по име: „Ей, Тони, маймуно! След мача ще ти подаря банани!“ Ядосах се ужасно много. Бях готов да забия веднага юмрук в лицето му. Но това означаваше червен картон и трябваше да оставя ЦСКА с човек по-малко. Бях готов дори да напусна терена.
Провокирахте ли го по някакъв начин?
Още: Легенди на България и Северна Македония събраха 6-цифрена сума за Кочани
Още: Емблематичен български клуб продължава да пропада! Фурорът на сезона излезе от миникриза
- Имаше сблъсъци. Работа на съдията е да прецени кое е нарушение. Това няма нищо общо с расизма. Единственото, което му казах, е да дойде при мен след мача и да повтори същите реплики. Щеше да види какво ще му се случи. Минев ми отвърна: „Млъквай, маймуно!" Не искам да си помислям какво щях да направя, ако бяхме само двамата някъде. До Минев в защитата на Ботев играеше едно чернокожо момче (Сивард Спрокел - б.а.). Не каза и дума, но виждах колко му беше тъжно от това. Бих разбрал подобно отношение от фенове, но не и от футболист.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Лудогорец се изравни с най-добрите в Европа и е на крачка да стане №1 в света
Още: "ЦСКА ще спечели Купата на България, защото на Лудогорец тя не им трябва"
Имали ли сте друг расистки проблем в България?
- Никога! Чувствам се щастлив в ЦСКА. България ми харесва.