Нов в Черно море блести при успех над Черноморец Бургас

17 януари 2024, 16:12 часа • 1417 прочитания

Черно море постигна първата си победа в контролите по време на зимната подготовка, след като се наложи над Черноморец Бургас с 2:0. Двубоят се състоя на стадион „Младост“ във Варна, а новото попълнение на „моряците“ - Уеслен Жуниор, блесна с първо попадение за тима.

Черно море пропиля доста положения

Футболистите на Илиан Илиев започнаха по-активно срещата и създадоха няколко добри ситуации пред вратата на Черноморец, но Мартин Милушев и Мазир Сула не успяха да преодолеят стража на бургазлии. Малко преди края на първата част гостите бяха близо до гол, но Димитър Жеков не намери очертанията на вратата.

Уеслен Жуниор

Головете паднаха след почивката

През втората част Черно море продължи да бъде по-добрият отбор на терена, но отново изпитваше трудности при реализирането на гол. Такъв все пак падна в 71-ата минута на мача. Николай Златев проби отлично и с удар от границата на наказателното поле даде преднина на варненци. Само 6 минути по-късно Уеслен Жуниор реализира първото си попадение за новия си отбор.

Преди дни Черно море загуби първата си контрола, след като отстъпи пред Фарул Констанца.